×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
30. 12. 2013

Kdo pomáhá zlobivým holkám? (4. díl): Finsko a organizace PROtukipiste

Jak vypadá sexbyznys v Helsinkách a Tampere? Jak je prostituce ve Finsku upravena a co hrozí zákazníkům? Co můžete zažít v místním sexshopu? Umí robot zodpovědět dotazy týkající se přenosu pohlavních nemocí? Nejen na tyto otázky jsme dostali odpověď od pracovnic a pracovníků organizace PROtukipiste, která nám představila jejich služby.

Organizace PROtukipiste (tukipiste znamená ve finštině oporu nebo opěrný bod) funguje již od roku 1990. V rámci projektu Mosty k rozvoji podpořeném z operačního programu Praha - Adaptabilita jsme načerpali zkušenosti a inspiraci pro rozvoj služeb R-R, zejména co se týká internetového a online poradenství.

V Helsinkách jsme měli možnost zažít onlinechat s osobami, které pracují v sexbyznysu či hledají sexuální povyražení. Sociální pracovník Howard z Tampere a porodní asistentka Inga reagovali online na dotazy a představili nám aplikaci, kterou k tomu používají. Organizace PROtukipiste využívá k internetovému poradenství i speciální program Probotti. Dotazy k bezpečnějšímu sexu či jak začít pracovat v sexbyznysu zodpovídá robot a to nonstop. O jeho pohlaví jsme spekulovali. Nicméně podle vzhledu, jak zmínila Inga, to vypadá spíše na mužského robota.

Součástí stáže bylo setkání se sexuální pracovnicí a poradkyní k otázkám sexuality Lady Johannou. Hovořili jsme o důležitosti profesionalizaci práce v sexbyznysu a schopnosti naslouchat klientům. Dobrou průpravou v tomto směru bylo pro Johannu, možná pro někoho překvapivě, i studium teologie. Johanny jsme se ptali na její zkušenosti se sexuální asistencí handicapovaným klientům.

Při rozhovorech s lidmi z organizace PROtukipiste jsme zažili několik překvapení. Když jsme si například vyměňovali zkušenosti ohledně administrativní zátěže a kontrolních mechanismů, byly Finské pracovnice překvapené, kolik kontrol ročně absolvujeme a kolik času strávíme vyplňováním různých zpráv. PROtukipiste obvykle vyplňují obvykle jednu hlavní zprávu pro donátora a mají celkem jistotu financování. Jejich činnost je financována především z nadace, která přerozděluje finance získané z hazardních her, dále městy Helsinky a Tampere a Ministerstvem sociálních věcí a zdraví.

Více informací naleznete ve fotoreportáži: http://rozkosbezrizika.cz/foto/category/8-fotoreportaz-organizace-protukipiste-ve-finsku
Informace o organizaci PROtukipiste najdete na: www.pro-tukipiste.fi

oppa

Evropský sociální fond
Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Praha - Adaptabilita a ze státního rozpočtu České republiky (www.esfcr.cz).

 

EasyCookieInfo

« Březen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Audio příběh