1. 1. 2012

R-R na konferenci: Streetwork doma a ve světě

Na konferenci celým názvem TERÉNNÍ A NÍZKOPRAHOVÉ PROGRAMY 2011 – STREETWORK DOMA A VE SVĚTĚ probíhající ve dnech 31. a 1.11. konané v Praze, Novotného Lávka 5, klub ČSVTS (Český svaz vědeckotechnických společností) vystoupí také sociální pracovnice R-R se třemi příspěvky. Zaprvé Šídová Lucie a  Poláková Jana - téma: Specifika PR u marginálních sociálních skupin se zaměřením na osoby poskytující placené sexuální služby.
Přednáška je určena pro pracovníky/ice, kteří se zabývají PR v organizaci. Zaměříme se na marginalizované skupiny a jejich propagaci směrem k médiím. Seznámíme vás s tím, na co si dát pozor při práci s médii, která témata propagovat a jakým způsobem, aby propagace nepoškodila cílovou skupinu, co se nám v praxi osvědčilo, jak vzděláváme média a jaké techniky PR využíváme a jak nám fungují.

Zadruhé Šídová Lucie, Tereza Gorgoňová - téma: Online monitoring a jeho využití pro terénní práci.
Online monitoring využíváme od roku 2009, kdy jsme se více zaměřili na skrytější scénu sexbyznysu – priváty. Cílem přednášky je podělit se o zkušenosti, rady a tipy, jak online monitoring provádět. Co se nám osvědčilo, co monitorujeme, jaká má úskalí a k čemu ho vlastně využíváme? Své zkušenosti Vám předají pracovnice z jihočeského a pražského terénního týmu.

Zatřetí Gorgoňová Tereza - téma: Práce s problémovými uživateli/kami drog poskytujícími sexuální služby.
Přednáška se zabývá příkladem dobré praxe spolupráce dvou organizací, z nichž jedna pracuje s problémovými uživateli drog a druhá s ženami pracujícími v sexbyznysu. Příspěvek představuje formu fungující spolupráce na tomto poli terénní práce, kde dochází k průniku zmíněných cílových skupin. Příspěvek považujeme za přínosný i kvůli faktu, že v této oblasti může docházet k soupeření organizací a nikoli k účelné kooperaci. Příspěvek hodláme opřít i o zkušenosti kolegyně, která dříve působila v slovenském sdružení Storm, které se zabývá prací s oběma cílovými skupinami.

Celý program naleznete zde: http://www.streetwork.cz/images/stories/CAS/Vzdelavani/Konference11/anotace_konference2011_bar.pdf

O pořádající organizaci: http://www.streetwork.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=739

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh