Sexbyznys nerovná se násilí. Pomůžeme Vám!

Ze zkušeností ROZKOŠE bez RIZIKA i z některých výzkumů vyplývá, že ženy, které pracují
v sexbyznysu, mají častěji zkušenosti se sexuálním násilím než ostatní ženy, a to jak v dětství, tak i v osobním nebo pracovním životě. Z dostupný dat však nelze vyvodit kauzální souvislosti typu: „pracuje v sexbyznysu, zažije sexuální násilí" apod.

Sexbyznys nerovná se násilí a nenípravidla hry s násilím nevyhnutelně spojen. Mějte na paměti, že nikdo nemá právo páchat násilí na ženách a mužích v sexbyznysu! Jste to vy, kdo by si měl určovat pravidla hry. Vy sama si musíte stanovit, jaké služby a za jakých podmínek chcete poskytovat.

Na těchto stránkách se dozvíte, jaké formy násilí v sexbyznysu existují, jak násilí předcházet, a jak se mu bránit. V roce 2015 jsme provedli sociologické šetření k výskytu násilí v sexbyznysu v České republice. Výsledky najdete v publikaci: Tak tohle NE! Analýza násilí v sexbyznysu a jeho řešení. Součástí knihy je i popis strategií žen, jak snížit rizika násilí při sexuální práci. 

Pokud jste zažila násilí, tak se nebojte vyhledat pomoc. Platí, že čím dříve pomoc vyhledáte, tím snáze se vám podaří traumatickou zkušenost zpracovat. Můžete se přímo obrátit na některou z vedoucích v našich centrech nebo pokud dáváte přednost anonymitě, položit dotaz v Internetové poradně R-R.

 

loga osf ng

Projekt S tebou NE!, v rámci jehož realizace vzniká tato záložka, je podpořen z Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů. Cílem projektu je realizovat výzkum, na jehož základě zmapujeme všechny formy násilí páchaného na ženách v sexbyznysu, dále vytvoříme soubor účinných nástrojů k jejich eliminaci a na základě těchto aktivit snížíme násilí páchané na ženách a mužích v sexbyznysu.

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh