12. 10. 2017

Help for Helpers

Po roce jsme se opět vydaly na „rozkošné“ každoroční setkání všech pracovnic organizace ROZKOŠ bez RIZIKA. Tentokrát se všechny týmy sjely od 21. do 24. září na Vysočinu. Někteří by mohli odvážně říci, že se vracíme na „místo činu“, protože tamější hotel Rytířsko byl už jednou cílem naší již tradiční celorepublikové teambuildingo – vzdělávací akce, familiárně nazývané Help for Helpers.

Cesta začala pro většinu z nás vesele. Sanitka i auta praskala ve švech, a to nejenom kvůli našim kufrům. Převážely se věci z různých center, aby se mohly kraje navzájem podělit o své zásoby, aneb co kdo má a dá. :) I přes pečlivou přípravu se však některé věci musely doladit na místě, o což se postaral organizující tým z Českých Budějovic ve spolupráci s týmem pražským.

Až na výjimky jsme se všechny setkaly už ve čtvrtek u společného oběda, a přestože jsme za sebou měly poměrně dlouhou cestu, určitě nám to na náladě neubralo. A to ani vedoucím, které se na rozjezd sešly na krátké poradě.

IMG 8600

Už první den bylo vidět, že si pracovnice R-R umí život opravdu osladit. Takovou kávu z kávovaru, uvařenou z ochucené minerální vody, opravdu většina z nás ještě nepila.
Program byl vskutku nabitý, a proto jsme se do něj podle hesla „není čas, ztrácet čas“, pustily s plnou vervou, přerušovanou pouze pauzami na jídlo. Hojně jsme se radily – individuálně, skupinově i celorepublikově; vzdělávaly v oblasti psychohygieny i první pomoci; a věnovaly jsme prostor i jiným změnám, než těm v dokumentech, projektech apod.

IMG 8632IMG 8635

Velkou částí bylo seznamování se kdykoliv a kdekoliv! Využívaly jsme venkovní terasy, tří seminárních místností a samozřejmě prostoru restaurace s obsluhou. A pro účastnice preferující aktivnější formu byl otevřený bazén se saunou nebo k procházce vhodná polní cesta vedoucí až k rybníku. Díky velkým prostorům, ať už venku nebo vevnitř, to s námi vydržela i zvířata, která s námi cestovala – dva psi a želvy.

Samozřejmě byl prostor pro sdílení i při poradách, a to se všemi. I díky otevřeným diskuzím už teď víme, že se můžeme v únoru těšit na vánoční večírek nebo že každé centrum si samostatně rozhodne, jak bude chtít uctít 17. prosinec – mezinárodní den za ukončení násilí na sexuálních pracovnicích a pracovnících. Sice jsme se nad některými ožehavými tématy opravdu zapotily, ale i to je potřeba k tomu, aby nám to zase lépe „šlapalo“.

Většina programu byla propojena tak, aby byl prostor pro sdílení, poznání se navzájem i osvěžení některých odborných termínů. Zjistily jsme např., že:

  • IMG 8648nejlepší cestou, jak se stát hrdinkou, je nosit s sebou do MHD rukavice
  • propisky, které nepíší, nemohou být rozhodně z R-R
  • focení po ránu by se mělo zrušit
  • pro prokrastinátora je horší strávit celý den čtením článků o prokrastinaci, než se pustit do práce, ale stejně čte dál
  • opakované posílání některých osob na kurz time managementu nenese žádné ovoce, protože se tam stejně nikdy nestihnou přihlásit
  • při focení týmů při práci opravdu nepotřebujeme 15 fotek obličejů pracovnic

A na jaké motto jsme přišly pro nově příchozí zaměstnankyně do R-R:
„Hlavně se z toho neposrat.“

IMG 8906

EasyCookieInfo

« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Audio příběh