×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
16. 10. 2013

Jak na dluhy? Poradíme vám

Kde a jak zjistím, že dlužím? Jak se bránit, když exekutor zabaví věc, která nepatří dlužníkovi? Jak je to s dluhy v manželství, či když žiji s někým, kdo dluží? Na co si dát pozor? Můžu se vůbec zbavit dluhů nadobro? Jak se postupuje u vyhlášení osobního bankrotu a jaké osoby ho mohou vyhlásit? Jak vypočítat, zda dosáhnu na podmínky osobního bankrotu? Tyto i další otázky vám zodpovíme v rámci našeho sociálního poradenství.

Dluhy v dnešní době trápí nemálo z nás. Podle některých údajů až deset procent českých domácností nedokáže své dluhy řádně splácet a dle České národní banky dluží každá domácnost průměrně skoro 300 tisíc Kč (údaj ze srpna 2013). O dluzích stále častěji mluví i klientky R-R. Sociální a terénní edukační pracovnice R-R proto absolvovaly v rámci projektu „Nový start aneb ze sexbyznysu na trh práce“ kurz „Řešení finanční situace předlužených osob I a II (v praxi)“, který zajišťovalo centrum RUBIKON .

dluhy

Lektorky Rubikon centra nás seznámily s tím, jak začít rozplétat dluhový „spletenec“, které dluhy je třeba prioritně splácet a jak, u kterých hrozí odnětí svobody (neplacení výživného) a co udělat, když zjistím, že jsem „předlužená“ (dlužím více než jsem schopna splácet).

Dluhy a sexbyznys?

Slýcháme, že naše klientky přivedly do sexbyznysu právě dluhy, nezřídka ženy splácejí dluhy za partnera nebo někoho z rodiny. Častým důvodem vzniku dluhů je také neplacení zdravotního pojištění a kolotoč zprvu malých ale opakovaných půjček a nebo nákupu zboží na splátky.

Pokud se s dluhy potýkáte i vy, nevíte si rady a chtěly byste si o vaší situaci promluvit a získat informace a podporu, obraťte se na pracovnice R-R ve vašem kraji (viz kontakty). Rády vám poskytneme základní dluhové poradenství a případně další kontakty na dluhové poradny.

Dále pro vás připravujeme infomateriály zaměřené na dluhovou problematiku a budeme proškoleny v sociálněprávním poradenství (poradíme vám, na jaké dávky můžete mít nárok, jak postupovat při vymáhání výživného, jak je to s nabídkou rekvalifikací od úřadů práce aj.).

Co je lichva? Jak dlouho je možno vymáhat dluh?

Chcete si ověřit vaše znalosti k problematice dluhů? Podívejte se na instruktážní videa Rubikon centra a udělejte si kvíz: http://www.rubikoncentrum.cz/kviz/

Video EXEKUCE - co dělat, když vám exekutor buší na dveře...

Video OSOBNÍ BANKROT - jak na oddlužení...

DLUHOVÉ MÝTY - jak se vyhnout ještě větším problémům...

 

loga-podporovatelu

 

Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh