Právní pomoc

dobry se sverit

Byla jste podvedena, okradena nebo jste se stala obětí jiné trestné činnosti? Zneužil někdo Vaše fotografie? Vyhrožuje Vám? Vydírá Vás nebo Vás nutí dělat něco, co nechcete? Máte strach? Cítíte se ohrožena? Byla jste napadena? Nevíte, jak se bránit?

Nejste v tom sama! Jsme tu pro Vás. Nabízíme Vám pomoc a podporu! Poradíme Vám, jaká máte práva a pomůžeme situaci řešit.

Služba „Poskytování právních informací“

Ženy pracující v sexbyznysu mohou být ohrožené řadou rizik. Jedním z nejčastějších je riziko násilí (např. znásilnění, sexuální nátlak, vydírání, domácí násilí, okradení apod.). Mohou se ale stát obětí jiné trestné činnosti (např. podvodu apod.)

Pomocí této služby chceme ženy posílit a předat jim informace, jak se bránit a jak reagovat na případné nepochopení ze strany institucí, tím že se budou orientovat v systému trestního řízení a práv obětí trestných činů. Ženy budou vědět, na co mají dle zákona o obětech trestných činů právo, jak vlastně samotný proces trestního řízení probíhá, jak žádat o odškodnění apod.

Komu je služba určena?

Ženám starším 18 let, které aktuálně pracují v sexbyznysu, či v něm pracovaly v minulosti a řeší obtíže vyplývající z této profese.

Principy služby

Službu poskytujeme zdarma.

Služba může být poskytnuta anonymně, pokud to povaha právního úkonu nevyžaduje jinak (např. právní zastupování) a je dobrovolná. Pracovnice R-R dodržují mlčenlivost v rozsahu zákonů ČR.

Služba je dobrovolná. Klientka nemusí čerpat všechny nabízené služby, sama si zvolí, kterých služeb využije a v jakém rozsahu. V rozhodování o směřování a cílech pomoci má klientka rozhodující slovo. Pracovnice R-R respektují rozhodnutí klientek.

Klientka má právo vyjádřit nespokojenost s poskytnutou službou, přinášet návrhy, podněty ke zlepšení služeb, podat stížnost. Podrobné informace ke způsobu podání podnětů a stížností naleznete v našich centrech, u terénních pracovnic R-R či na internetové poradně R-R.

Nabízíme vám

Sociální poradenství – jak předcházet nebezpečným situacím při Vaší práci, jak zvládnout obtížnou situaci po napadení. Pokud se obáváte napadení, nebo Vám někdo vyhrožuje, pomůžeme Vám připravit bezpečnostní plán.

Právní informace – poskytneme Vám informace o trestním řízení a Vašich právech a postavení v něm (např. práva svědka, kdy můžete odepřít výpověď, vaše práva, pokud jste se stala obětí trestného činu apod.). Poradíme Vám, jak žádat o náhradu škody či peněžitou pomoc v případě, že jste se stala obětí trestného činu, pomůžeme Vám napsat trestní oznámení, zajistíme pro Vás právní pomoc.

Doprovod důvěrnicí – můžeme Vás doprovodit k úkonům trestního řízení a poskytnout Vám oporu.

Terapeutickou pomoc – zprostředkujeme Vám setkání s terapeutkami R-R.

Pomoc v krizi – jste v krizové situaci a nevíte, jak dál? Vyslechneme Vás a podpoříme Vás. Pomůžeme vám zprostředkovat kontakty na další návazné služby (např. bezpečné ubytování, krizová centra apod.).

Kde je služba poskytována

Služby Poskytování právních informací můžete využít:

· V Poradenských centrech R-R (Praha, Brno, České Budějovice) – objednejte se telefonicky či emailem na individuální schůzku.

· Na vašem pracovišti (kluby, priváty, venkovní stanoviště) v rámci služby Terénní programy R-R, která je realizována v 12 krajích. V rámci této služby vám poskytneme základní právní informace o vašich možnostech a právech. V situacích, které vyžadují zjištění dalších právních informací, spolupracujeme s právničkou, případně je vhodnější objednat se na schůzku do některého z našich center R-R.

· Prostřednictvím Internetové poradny R-R – položte nám dotaz, odpovíme vám do 7 pracovních dní či s námi chatujte.

Kdo službu poskytuje

Službu zajišťují proškolené sociální pracovnice R-R pod dohledem právní garantky služby a také externí právničky R-R, která klientkám R-R poskytuje odbornou právní pomoc a právní informace.

Letáky a další materiály ke stažení

 

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh