Přednášky a besedy

ROZKOŠ bez RIZIKA nabízí školám, institucím a jiným zařízením přednášky na témata: intimita, bezpečnější sex, partnerství, nastavení hranic, sexuální asistence, sexbyznys a jeho podoba dnes. Přednášky a besedy jsou určené široké i odborné veřejnosti, lidem z pomáhajících služeb a upravené nabízíme též dětem od 7 let. Spolupracujeme například s domovy sociální péče.

Naší výhodou je, že se nebojíme o sexualitě hovořit a známe tuto problematiku z mnoha úhlů. Lektorky R-R mají přímou zkušenost z terénních výjezdů R-R do nočních klubů, dokážou zodpovědět většinu otázek a do rozpaků je jen tak něco nepřivede.

Tématické bloky:394 up small

V případě zájmu kontaktujte naši kolegyni Báru Pšenicovou na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 728 242 002. Orientační ceník přednášek najdete pod článkem.


PARTNERSKÉ VZTAHY A SEX
Blok je určen pro děti od 15 let. Jeho obsahem jsou techniky i diskuze zaměřené na témata bezpečnějšího sexu, důsledků rizikového sex. života, antikoncepce, těhotenství, pohlavně přenosných infekcí, kde hledat pomoc... Program je interaktivní, děti si mohou osahat pomůcky k bezpečnějšímu sexu (kondomy, orální roušky, lubrikační gely, femidon..), různé druhy antikoncepce (tělísko, tablety..). Zároveň dětem demonstrujeme jak se všemi těmito pomůckami zacházet tak, aby je opravdu chránily. Máme zkušenost, že děti často ani neumí správně nasadit kondom. Tvrdíme, že na žádném jiném typu školení toto děti neuvidí a ani se to nedozví.
    Program je postaven bezpečně, aby se utvořila otevřená atmosféra, prostor pro sdílení a možnost řešení problémů. Součástí je i krabička na dotazy, díky které se účastníci a účastnice mohou anonymně zeptat na věci, na které se stydí zeptat lektorek přímo.

PREVENCE ŠIKANY A KYBERŠIKANY
Program je určen pro děti od 7 do 15 let. Je zaměřen na vztahy ve skupině jako je školní třída, kolektiv v NZDM apod. Zkoumá a pomáhá odhalit vzájemnou kooperaci dětí, jejich vzájemné vztahy, postavení jednotlivců atd. Soustředí se na techniky, které pomáhají odhalit skutečné vztahy ve skupině, případně i šikanu nebo kyberšikanu.
   Program je poskládán z diskuzních a interaktivních částí, kde nás zajímá hlavně postoj dětí, jejich názory a to, co už o kyberšikaně a šikaně vědí, plus jak se jí i ony samy mohou ubránit. Děti se zde také dozví o speciálních pojmech jako je například sexting. Bohužel právě v oblasti intimity se na sociálních sítích velmi chybuje. Máme s tím praktické zkušenosti a víme co poradit, aby k podobným situacím v životě dětí a dospívajících nedocházelo.
   Program je hodně zaměřen na prevenci – tedy na přemýšlení a zamyšlení se nad tím, co o sobě zveřejňuji, kde, kdo má k těmto informacím přístup, jak svoje osobní údaje zabezpečit a proč je to důležité.

JAKÉ JSOU MÉ HODNOTY?
Tento přednáškový program je určen pro děti od 8 let dále a vždy je přizpůsoben věkové úrovni dětí. Věnuje se hodnotovým postojům, a mapování toho, jak to děti mají s hodnotami, co je konkrétně pro ně v životě důležité, potažmo, zda jsou ochotné jít za svým zájmem i když cesta není moc pohodlná.
   Snažíme se, aby děti samy přišly na to, že jsou v životě u jiné hodnoty než ty materiální a že i ony samy o ně víc stojí (rodina, kamarádi..). Vzhledem k tomu, že ROZKOŠ bez RIZIKA je na specialista na témata, které se vztahují k sexualitě, zaměřujeme se mimo klasických hodnot i na téma hodnoty partnerství oproti hodnotě sexu. Lidská sexualita a vztahy jsou naším know – how, v této oblasti jsme jedineční. Cílem je dětem ukázat, že hodnotou není samotný sex, ale vztah. Že sex bez vztahu není hodnota.
   Program je poskládán z diskuzních a interaktivních částí. Cílem je, aby děti přišly na většinu samy, jejich osobní AHA! prožitek.

MOJE HRANICE A PRAVIDLA
Program je zaměřen na děti od 10 let výše. Vždy je přizpůsoben věkové úrovni dětí. Věnuje se tomu, že v životě máme spoustu hranic, limitů, pravidel. Podporuje děti, aby se naučily rozeznávat, že některé pravidla a hranice jsou důležité a že je fajn si je držet. Učí také děti poznávat, kde jsou jejich vlastní hranice a pravidla. Program je hodně zaměřen na hranice ve vztahu k vlastnímu tělu, vlastní sexualitě. Pracujeme s vrstevnickými normami (kdo „to" ještě nezkusil, je divnej..), mluvit budeme i o tom, že pokud je mi nepříjemné něco, co mi dělá někdo jiný, je v pořádku to odmítnout, vymezit se a to i v případě, že je to dospělý člověk. S dětmi budou probrány jednotlivé modelové situace a jejich řešení – jak se v dané konkrétní situaci zachovat.
   Program je poskládán z diskuzních a interaktivních částí. Je zaměřen hlavně na to, aby si děti našly svou cestu, jak pracovat s hranicemi a aby samy poznaly, že někdy je nutné si své hranice (zejména hranice vlastního těla) hájit i proti autoritám.

SEXUÁLNÍ ASISTENCE
Cílem přednášky je seznámení účastníků a účastnic s tématem sexuální asistence, která je určena osobám s hendikepem. Účastníci/e získají informace o tom, co je a není sexuální asistence, jaké má možnosti a limity, jak funguje v zahraničí, jaká má pravidla a právní ukotvení v České republice. Účastníci/e se seznámí s pomůckami (zahraničními i dostupnými na českém trhu), které mohou využívat i sociální pracovníci/e při práci se sexualitou osob s hendikepem. Zároveň nabízíme konzultace k tématu.

SEXBYZNYS A JEHO PODOBA DNES
Co je sexbyznys, jak se změnila jeho podoba v posledních letech, jaké služby R-R nabízí a s jakou úspěšností - to vše a mnoho dalších může být obsahem přednášky na vámi zadané téma.


Přednášky, semináře, jednorázové preventivní akce:

1 hodina (60 minut) – 1 000 - 1 500 Kč
4 hodiny - 4 000 - 4 500 Kč
8 hodin - 7 500 - 8 000 Kč


Reference:

V minulém roce náš Domov pro matky s dětmi při Diakonii ČCE v Litoměřicích navštívila Zuzana Zahradníková z R-R, která si s našimi klientkami povídala o pohlavně přenosných chorobách a o pravidlech bezpečného sexu. Našimi klientkami jsou ženy, které o tomto tématu moc neví a nemají si o tom s kým promluvit. Některé naše klientky mají i osobní zkušenost se sexbyznysem. Jsme proto moc rádi, že jsme navázali spolupráci s Rozkoší bez rizika, která je v této oblasti uznávaným odborníkem.
     Celá beseda probíhala ve velmi přátelském duchu, paní Siváková umí velice hezky povídat a vše srozumitelně vysvětlit. Moc děkujeme a těšíme se na příští setkání!           Za Domov pro matky s dětmi, Bc. Poštová Vendula (http://rozkosbezrizika.cz/aktuality/ohlas-na-besedu-v-domove-pro-matky-s-detmi-se-zuzkou-sivakovou-z-r-r)


Sexuální rozkoš bez rizika? R-R v rámci besed "Taky mezi námi" na Gymnáziu J. Ortena v Kutné Hoře:
http://www.gymkh.cz/Dom%C5%AF/tabid/40/EntryId/1030/Sexualni-rozkose-bez-rizika.aspx


V říjnu roku 2013 proběhla série devíti sociálně preventivních programů pro střední školy k problematice prostituce... Mezi lektory byl také tým pracovnic z organizace Rozkoš bez rizika ve složení Mgr. Jana Poláková, Zuzana Zahradníková, DiS a Bc. Simona Zatloukalová. Formou prezentace, besedy a vybraných aktivizujících činností byla přítomným studentům představena tato organizace a její poslání, diskutovalo se o zásadách bezpečného sexu a zaujaly i konkrétní příklady z praxe. Studentům byly zprostředkovány i informační materiály a prezervativy... Dle ohlasů takřka čtyř set studentů a jejich vyučujících byla realizovaná aktivita, která přiblížila prostituci jako všudypřítomný jev s důrazem na zdravotní rizika a možné trestně právní předpisy, vnímána velmi pozitivně.
  
Mgr. Jitka Králová, muzejní pedagog, Regionální muzeum Mělník


Nabídku přednášek R-R k bezpečnějšímu sexu, prevenci šikany, stanovení si hranic a dalším tématům podpořila v roce 2014 ČSOB. Díky této podpoře jsme mohli poskytnout sérii 12 přednášek školám, nízkoprahovým klubům a dalším zařízením zdarma.

csob

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh