×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
30. 11. 2015

Hradec Králové se připojí k Světovému týdnu boje proti AIDS. Přijďte se podívat na zajímavý dokument nebo otestovat zdarma na HIV

Ve dnech od 30. 11. do 6. 12. se Hradec Králové připojí Světovému týdnu boje proti AIDS (World AIDS Week). Promítání dokumentu o Karlu Lampovi, velká stuha z rozsvícených oken, beseda s HIV pozitivním člověkem, večer na téma sexuální fantazie v klubu La Fabrique, poradenství k bezpečnějšímu sexu a v neposlední řadě i bezplatné testování na HIV v pojízdné ambulanci R-R, to jsou některé z plánovaných akcí Světového týdne boje proti AIDS v Hradci Králové.

„V letošním roce počet HIV pozitivních lidí v naší zemi překročil 2500. V Královehradeckém a Pardubickém kraji bylo od ledna do září 2015 odhaleno jedenáct nových případů HIV[1]. Je zřejmé, že riziko pohlavně přenosných infekcí je v české společnosti podhodnoceno, a proto jsme se rozhodli zapojit do Světového týdně boje proti AIDS“, uvedla studentka medicíny Sýkorová z organizačního týmu IFMSA Hradec Králové.

„O nedostatečné prevenci k HIV/AIDS vypovídají dotazy, které chodí do naší poradny. Lidé se nás ptají, zda se infekce HIV může přenést masáží nebo líbáním. Řada otestovaných se přiznává k rizikovému sexuálnímu chování. Nemálo lidí si také myslí, že AIDS je již vyléčitelná nemoc,“ doplnila Petra Hamerníková z organizace ROZKOŠ bez RIZIKA, která zajistí bezplatné testy na HIV.

Plánované akce AIDS WEEK v Hradci Králové 2015:

  • 1. 12. ve 20:00 studenti vykouzlí na koleji Na Kotli (blok A3) v Hradci Králové stuhu z rozsvícených oken, která je symbolem boje proti AIDS. Zároveň se zde bude promítat krátký dokument Karel Lampa o HIV pozitivním.
  • 2. 12. od 18:00 proběhne v hlavní budově Farmaceutické fakulty (ul. Akademika Heyrovského 1203) v posluchárně N („nová“ posluchárna) beseda s HIV pozitivním lektorem z organizace ČSAP a ve 21:00 se otevřou brány klubu La Fabrique, kde se uskuteční tématický večer: „Oblékni si svojí sexuální fantazii!“ Během párty budou probíhat hry o věcné ceny a nezapomněli jsme ani na půlnoční překvapení. Výtěžek ze vstupného poputuje na konto Červené Stužky.
  • 4. 12. od 11:00 do 16:00 se lidé mohou nechat ZDARMA otestovat na HIV. Stačí aby přišli k žluté sanitce R-R zaparkované před OC Futurum, ul. Brněnská 1825. Na testování se lidé nemusí objednávat. Testování má ale smysl až po dvou nebo lépe tří měsíční době od rizikového chování. Do té doby je infekce neprůkazná.

Celý týden bude probíhat benefiční prodej stužek na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové, Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové, v OC Futurum a OC Atrium. Výtěžek z prodeje stužek poputuje na konto ČERVENÉ STUŽKY, což je sbírka na podporu činnosti České Společnosti AIDS Pomoc.

Pořadatelem akce je IFMSA Hradec Králové, bezplatné testování na HIV zajistí ROZKOŠ bez RIZIKA (dále R-R), k dalším spolupracujícím organizacím patří Česká společnost AIDS Pomoc a firma Primeros.

Kontakty pro novináře:
IFSMA Hradec Králové: Lucie Sýkorová, tel.: +420 605 036 937, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    
ROZKOŠ bez RIZIKA:Petra Hamerníková, koordinátorka terénních týmů R-R, tel.: 777 180 226, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


[1] Statistiky k počtu HIV/AIDS v ČR najdete na stránkách Státního zdravotního ústavu: http://www.szu.cz/tema/prevence/rocni-zpravy-o-vyskytu-a-sireni-hiv-aids-v-cr

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh