×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
29. 5. 2014

Máte za sebou sexuální úlet? Zbavte se strachu a nechte se zdarma otestovat na HIV. Stačí jen přijít na Festival sociálních služeb

V rámci Festivalu sociálních služeb „Poznejme se navzájem" nabídne ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) v pátek 30. května lidem z Hradce Králové a okolí bezplatné testování na HIV. Zájemci a zájemkyně se mohou nechat otestovat ve žluté sanitce R-R zaparkované v areálu mezi univerzitou a vědeckou knihovnou.

„Lidé se nemusí na testování objednávat, stačí když přijdou v pátek 30. května kdykoliv v 10-13 a 14-18 hodin k naší žluté sanitce, která bude parkovat před areálem univerzity poblíž ulice Hradecká," říká k akci zdravotní pracovnice hradeckého týmu R-R Veronika Berková. Na vyžádání se lidé mohou nechat otestovat anonymně. Testování má smysl minimálně po dvou ale lépe po tří měsíční době od rizikové situace, například pohlavního styku s náhodným partnerem nebo partnerkou. Do té doby je infekce neprůkazná

„Kromě testů lidem nabídneme i poradenství k pohlavně přenosným infekcím. Už z dotazů, které chodí do naší poradny, je zjevné, že hodně lidem znalosti o bezpečnějším sexu chybí. Evergreenem jsou otázky na přenos HIV při masáži nebo líbání," dodává k testování Veronika Berková.

V loňském roce přibylo v celé České republice rekordních 235 nových případů HIV, z nichž více než polovina připadala na Prahu (celkem 123). Jen v prvních třech měsících roku 2014 bylo zjištěno dalších 74 nových případů a jeden potvrzený případ HIV už letos zachytila i R-R.

Festival sociálních služeb „Poznejme se navzájem" se koná už po šesté. Smyslem festivalu je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních službách ve městě Hradec Králové. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma. Akce se uskuteční na místě mezi Univerzitou Hradec Králové a Studijní a vědeckou knihovnou od 10. do 19. hodiny.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS DAY, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

Plakát k testování:

plakat hk testovani web

 

EasyCookieInfo

« Březen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Audio příběh