×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
3. 10. 2013

Pozvánka do ROZKOŠE. Ukážeme vám ordinaci, nabídneme testy na HIV a povídání o výjezdu do nočního klubu

ROZKOŠ bez RIZIKA (dále R-R) v rámci Týdne sociálních služeb otevře v úterý 8. října svá centra v Praze, Brně a Českých Budějovicích veřejnosti. Co na návštěvnice a návštěvníky čeká? Prohlídka venerologické ordinace, povídání o výjezdech do nočních klubů a o službách, které v centrech poskytujeme, bezplatné testování na HIV, informace o pohlavních infekcích v ČR nebo poradenství k bezpečnějšímu sexu.

„Během dne otevřených dveří chceme lidem hlavně představit naše sociální služby, které se mohou zdát běžnému návštěvníkovi trochu netradiční a někdy i nebezpečné. Představíme terénní práci R-R, která spočívá ve vyhledávání žen v prostředí sexbyznysu a poskytování služeb směřujících k minimalizaci rizik spojených s touto prací. R-R za rok navštíví přes 400 nočních klubů a privátů, při terénních výjezdech najedeme více než 40 tisíc kilometrů. Zájemcům ukážeme naše vybavení do terénu, ordinace a seznámíme je s průběhem návštěvy R-R v erotickém podniku," uvedla ředitelka R-R Lucie Šídová.

Centra budou 8. října otevřeno v těchto časech:
R-R Praha (ul. Bolzanova 1, vchod z Opletalovy) - mezi 13. a 17. hodinou
R-R Brno (ul. Vlhká 10) - mezi 11. a 17. hodinou
R-R České Budějovice (ul. Česká 20) - mezi 11. a 18. hodinou

R-R bude 8. října ve stejný čas také testovat veřejnost zdarma na HIV. „K testování využijeme rychlotesty, takže lidé budou znát výsledky do 15 minut. Otestovat by se určitě měli lidé, kteří si nejsou jisti svým zdravím nebo třeba partnerské dvojice vstupující do nového vztahu," doplnila Lucie Šídová.

Pro zvídavější bude připraveno i povídání o další sociální službě – odborném sociálním poradenství R-R, které je poskytováno v pražském centru. „Klientky centra tvoří ženy, které pracují v sexbyznysu či v minulosti pracovaly, ale i ženy, které se pohybují na ulici a jsou bez přístřeší. Poradenství poskytujeme také ženám, které zvažují, že by začaly pracovat v sexbyznysu. Nejčastěji se ženami hovoříme o tématech souvisejících s bezpečnějším sexem, o problémech v partnerských vztazích, prožitém násilí, jejich zadlužení či o hledání jiné práce. V rámci individuální terapie pracujeme s klientkami například na tématu, jak odejít ze sexbyznysu, což je pro řadu z nich velmi obtížné, doplnila Lucie Šídová, která pracuje v R-R i jako terapeutka.

Na den otevřených dveří R-R srdečně zve všechny z řad veřejnosti, co chtějí získat informace o sexbyznysu z trochu jiného pohledu. Rádi budeme své zkušenosti sdílet se studentkami a studenty sociálních oborů nebo s kolegyněmi a kolegy z jiných neziskových organizací.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky v Praze, Brně a Českých Budějovicích, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení.

EasyCookieInfo

« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Audio příběh