×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
22. 10. 2015

Pozvánka na mezinárodní konferenci R-R: Sexuální a intimní asistence v ČR a ve světě

Vážení novináři, vážené novinářky, zveme Vás na první mezinárodní konferenci k sexuální asistenci v ČR. Na pozvání ROZKOŠE bez RIZIKA přijedou do České republiky lidé, kteří ve Švýcarsku, Německu a dalších evropských zemích výrazně přispěli k rozvoji sexuální asistence. Jejich zkušenosti doplní kolegové a kolegyně z Česka zabývající se dlouhodobě sexuální i intimní asistencí v naší zemi. Konference se koná v úterý 3. listopadu od 9. do 17. hodin v prostorách Impact Hub Praha (Drtinova 557/10, Praha 5). Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Konference je věnována otázkám: Co je sexuální asistence? Může být vykonávána v kontextu českého práva? Jaké jsou zkušenosti ze zemí, kde funguje již několik let? Na úvod konference je připraveno premiérové promítnutí videospotu R-R k sexuální asistenci.

O zkušenostech se sexuální asistencí v Evropě bude v odpoledním bloku mluvit sexuální asistentka Nina de Vries z Německa. K dalším zahraničním hostům patří Erich Hassler a Eva Zylka ze švýcarské organizace INSEBE, kde se oba věnují sexuálnímu doprovázení lidí s hendikepem. Na jejich přednášku naváže odbornice na téma sexuality osob s hendikepem Catherine Agthe Diserens. Ve svém příspěvku se bude věnovat hlavně problému, jak na sexuální asistenci nahlíží rodiče dětí s hendikepem, a jaké otázky a výzvy jim přináší.

Situaci v České republice dopoledne zhodnotí Petr Eisner, který se zaměřuje na vzdělávání pracovníků v sociálních službách, a zabývá se oblastí sexuality a vztahů lidí s postižením nebo jiným znevýhodněním. Následovat budou příspěvky Michala Šmída z Ministerstva vnitra a Zuzany Durajové z Ligy lidských práv k legislativnímu zakotvení sexuální asistence u nás a v mezinárodním právu. Těšit se můžete i na blok sdílení příkladů dobré praxe z organizací: Liga Vozíčkářů (intimní poradna), Centrum Bazalka, Skok do života a na výpověď matky, jejíž syn využívá sexuální služby, aby mohl prožívat intimitu a uspokojit svoji sexualitu.

Na konferenci bude také možné prohlédnout si prezentaci erotických pomůcek. Zajistí ji společnost Růžový Slon, která podporuje rozvoj sexuální asistence v ČR. Akci zakončí neformální večer a promítání filmu organizace Inventura.

Podrobný program konference včetně medailonků přednášejících a anotací příspěvků najdete na stránkách R-R k sexuální asistenci: http://sexualniasistence.org/akce/mezinarodni-konference-k-sexualni-a-intimni-asistenci.

Konferenci bude moderovat Martin Zach, drobné občerstvení zajištěno. Po konferenci bude následovat neformální večer a promítání filmu organizace Inventura.

Svoji účast nám prosím potvrďte na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Těšíme se naviděnou.

Kontakt: Lucie Šídová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; tel.: +420 724 760 171

Konference se uskuteční v rámci projektu Právo na sex, který je podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce.

swiss cntrb logo bile

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh