×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
22. 5. 2013

Pozvánka na pražskou premiéru hry Učitelka a Oidipus

Už tuto neděli od 19,30 představí divadelní soubor Rozkoš pražskému publiku svoji novou hru Učitelka a Oidipus. Představení se uskuteční v holešovickém divadle La Fabrika. Hra, v které vystupují bývalé klientky ROZKOŠE bez RIZIKA i zaměstnankyně a přátelé sdružení, nedávno získala dvě ocenění na divadelním festivalu Hobblík. Vstupenky objednávejte zde:   http://bit.ly/12xVSqn  nebo si je můžete vyzvednout i v pražském centru R-R (Bolzanova 1 - vchod z Opletalovy).

„Téma hry a její zpracování označili někteří diváci na její premiéře v Hodoníně za kontroverzní. Při naší práci se ale u klientek často setkáváme s velmi drsnými životními příběhy. Chtěla jsem, aby hra lidem umožnila alespoň trochu nahlédnout do světa sexbyznysu,“ řekla principálka souboru Hana Malinová.

 

Hana Malinová je zároveň i autorkou hry a na hodonínském divadelním festivalu Hobblík získala ocenění za nejlepší scénář. Porota festivalu ohodnotila také výkon Vladany Augstenová, která hraje roli učitelky, a od poroty Hobblíku obdržela ocenění za nejlepší herecký výkon.

Diváci se mohou těšit i na řada autorských písní. Hudbu k nim složil Vladimír Pecka, který doprovází soubor na klavír. Ukázka jedné z nich:

 

Čas se jak slimák vleče, než tě první kluk svleče             

tvoje tělo pochválí 

Čas se jak slimák vleče, než tě první kluk svleče                                      

pak se ti sám odhalí.  

Ach bože, já to chci!   Sbor:  Jó s tím nic nenaděláš

Musím to mít!   Sbor:    Snad se nepoděláš.

Slyšíš jen vlastní tělo, vše kolem oněmělo,

Už nás prostě nebaví

Slyšíš jen vlastní tělo  vše kolem oněmělo,

ty holčičí zábavy.

Kde jsou, kde jen okouní  zas flákaj se pilouni

sama voda – nehoří

Kde jsou, kde jen okouní  zas flákaj se pilouni

dějiny se netvoří.

Ach bože, kde jen jsou?  Sbor: Asi se bojí tmy!

Kdo zůstal sám? Sbor: No přece zase jen my.

 

Divadlo  Rozkoš je sociálním divadlem, které spolupracuje s klientkami neziskové organizace ROZKOŠ bez RIZIKA.  „Cílem divadelních aktivit ROZKOŠE bez RIZKA je dostat nahoru – na pódium – ty, co se cítí být dole, na dně nebo skoro na dně,“ říká o divadle Hana Malinová. Soubor  má vlastní hry se zpěvy a celkem jich uvedl už dvanáct.

 

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

Fotografie z poslední zkoušky před pražskou premiérou (foto: Jan Losenický):

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh