×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
26. 3. 2015

R-R pořádá první kurz k intimní asistenci. Školení povedou lidé ze švýcarské organizace InSeBe, která se sexuálním doprovázením zabývá přes deset let

Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (dále R-R) se poslední dva roky snaží v České republice prolomit tabu kolem sexuální asistence. Na konci března pořádá unikátní kurz k sexuální a intimní asistenci. Dvacet zájemkyň a zájemců přijedou školit lidé ze švýcarské organizace InSeBe, kde se aktivnímu sexuálnímu doprovázení věnují přes deset let. Workshop je součástí projektu R-R „Právo na sex", jehož cílem je otevřít citlivé téma sexuality hendikepovaných a podpořit vznik profese sexuálních asistentek a asistentů v ČR.

„Je dobře, že se o sexuální asistenci začalo v posledních dvou letech více mluvit. Potěšilo by nás, kdyby náš kurz byl impulsem, který posune téma sexuální asistence v ČR dopředu," říká výkonná ředitelka R-R Lucie Šídová. Téma u nás budou poprvé školit experti ze zahraničí. „Erich Hassler a Eva Zylka z partnerské organizace InSeBe mají se sexuálním doprovázením dlouholeté osobní zkušenosti, školení tak nebude pouze o získávání vědomostí, ale bude zaměřeno i na praktická cvičení a reflexi reálných situací," dodává Šídová.

Čtyřdenní kurz je rozdělen do dvou etap, jeho druhá část proběhne na začátku července. Celková délka kurzu je 28 hodin, při nichž se účastnice a účastníci budou věnovat významu emancipace a sebeurčení lidí s hendikepem, etickému rozměru sexuální asistence, konkrétním tělesným technikám sexuálního doprovázení a poznávání svých hranic ad. Podrobnější informace k obsahu kurzu a medailonky vyučujících jsou dostupné na nových webových stránkách R-R k sexuální a intimní asistenci: http://sexualniasistence.org/workshopy.

„Na začátku projektu jsme řešili i možné problémy se zákonem, abychom nebyli obviněni z organizování sexuální práce. Obrátili jsme se proto na Ministerstvo vnitra, které nám zaslalo svůj kladný postoj k projektu s pěti podmínkami. R-R například nesmí přijímat peníze za zprostředkování kontaktu na sexuální asistentky a asistenty nebo je úkolovat," doplňuje Šídová. Kladné stanovisko ještě musí posvětit Nejvyšší správní soud.

Kromě kurzu s organizací InSeBe plánuje R-R na letošek ještě speciální workshop s nizozemskou sexuální asistentkou Ninou de Vries a mezinárodní konferenci. „Záměrem workshopů i našich dalších aktivit je, aby lidé s hendikepem měli možnost řešit důstojně své sexuální potřeby. Zároveň chceme, aby sexuální asistentky a asistenti přistupovali k této práci s respektem," dodává k aktivitám R-R Lucie Šídová.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

swiss cntrb logo bile

Projekt Právo na sex aneb intimní asistence pro potřebné je podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce.

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh