×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
7. 5. 2015

Sexuálním pracovnicím pomůže anonymní internetová poradna ROZKOŠE bez RIZIKA

Tisková zpráva ROZKOŠE bez RIZIKA ze 7. května 2015: ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) dnes na stránkách www.poradna-rr.cz spouští provoz internetové poradny pro ženy, které se živí sexuální prací. Služby poradny jsou bezplatné a anonymní, ženám ze sexbyznysu budou radit terapeutky a sociální a zdravotní pracovnice s několikaletou praxí. Do konce roku službu doplní poradenství formou on-line chatu a právní poradenství.

„Česká republika následuje v oblasti sexbyznysu trendy jiných evropských zemí. Stále více žen začíná pracovat tzv. on-line. „Hodně sexuálních pracovnic přešlo z práce v klubech či privátech do soukromého prostředí. Ženy pak vyhledávají klienty na chatech a serverech určených pro seznámení. Kontaktovat je klasickou terénní prací je obtížnější, proto jsme se rozhodli zřídit internetovou poradnu,“ říká výkonná ředitelka R-R Lucie Šídová.

Internetové poradenství pro ženy ze sexbyznysu už zavedly organizace pomáhající sexuálním pracovnicím ve Finsku, Itálii, Německu, Nizozemí nebo třeba Norsku, takže jsme věděli odkud čerpat inspiraci. Krédo naší poradny zní „anonymní, odborná, bezplatná a bez předsudků“. Pro přihlášení a vložení dotazu nemusí ženy udávat své pravé jméno a mají záruku, že na jejich otázku odpoví terapeutky a sociálních a zdravotní pracovnice, které k jejich práci nemají předsudky,“ doplňuje Šídová.

Internetová poradna tak nabídne odborné poradenství ženám, které chtějí zůstat v anonymitě, protože se obávají stigmatu a pomoc by jinak nevyhledaly. Další výhodou je celorepubliková dostupnost služby. Poradenství R-R teď mohou využívat i ženy, které jsou z lokalit, kde organizace nemá pobočku.

Stránky poradny doplňují texty k tématům spojeným se sexuální prací jako je třeba otázka bezpečnějšího sexu. „V současné době připravujeme spuštění přímého on-line poradenství formou chatu. Dále plánujeme zavedení právního poradenství pro ženy ze sexbyznysu, které se staly oběťmi trestného činu, řeší upírání svých práv institucemi, domácí násilí apod.,“ dodává Lucie Šídová z R-R.

Webové stránky poradny pro R-R postavila společnost NETservis, která má s obdobnými poradenskými weby zkušenosti. Vznik poradny by nebyl možný bez podpory projektu Nový start financovaného z prostředků Evropské unie. Díky projektům Spojme se proti násilí na ženách a Online poradenství pro ženy pracující v sexbyznysu může R-R internetové poradenství a on-line služby pro ženy ze sexbyznysu dál rozvíjet. Projekty byly podpořeny z Norských fondů.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je snížit výskyt HIV a dalších pohlavně přenosných infekcí v ČR a zlepšit postavení sexuálních pracovnic ve společnosti. V současné době má R-R tři centra se zdravotní ordinací, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Organizace se věnuje prevenci a pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma. K projektům R-R patří i aktivity divadelního souboru Rozkoš. Více informací najdete na www.rozkosbezrizika.cz.

Kontakty pro novináře: Praha: Lucie Šídová, +420 724 760 171, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

loga fondnno nros partnestvi eeagrants mala rgb

Tento projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh