×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
31. 3. 2014

Testy na HIV a poradenství k bezpečnějšímu sexu. Brněnská ROZKOŠ bez RIZIKA rozšiřuje služby pro veřejnost

Jihomoravský kraj a město Brno patří ohledně výskytu HIV/AIDS v naší zemi k těm ohroženějším. Jen v loňském roce přibylo v Jihomoravském kraji šestnáct nových případů HIV. Přesto je v Brně nabídka testování na tuto pohlavní infekci nedostatečná. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) se proto rozhodla zahájit ve svém centru pravidelné testování veřejnosti. Lidé mohou přijít do brněnské R-R každé první úterý v měsíci, cena za otestování je 250 Kč.

„V rámci on-line a telefonického poradenství se nás lidé často ptali, zda je v našem centru otestujeme na HIV. Někdy se na nás obraceli i sexuální pracovnice, jestli bychom neotestovali jejich partnery. Kvůli těmto hlasům a nepříznivým statistikám v posledních letech, jsme se nakonec rozhodli od 1. dubna zavést pravidelné testování veřejnosti na HIV,“ říká k rozšíření služeb vedoucí brněnské ROZKOŠE bez RIZIKA Tereza Musilová.

Lidé se nemusí na testování objednávat, přijít mohou každé první úterý v měsíci kdykoliv mezi 17:30 a 19:30. R-R sídlí nedaleko Malinovského náměstí v ulici Vlhká 10.Výsledek testu je znám do patnácti minut. Odběr se provádí z prstu a je téměř bezbolestný.  

Kromě testů lidem nabízíme i poradenství k pohlavně přenosným infekcím. Už z dotazů, které chodí do naší poradny, je zjevné, že hodně lidem znalosti o bezpečnějším sexu chybí. Evergreenem jsou otázky na přenos HIV při masáži nebo líbání,“ dodává Tereza Musilová.

R-R letáky testování A5 cor merged web

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS DAY, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

Kontakt pro novináře: Tereza Musilová, 722 938 044, e-mail: musilova@rozkosbezrizika.cz


Zdroj:  http://www.aids-pomoc.cz/pdf/statistiky/stat_31_12_2013.pdfZdroj:  http://www.aids-pomoc.cz/pdf/statistiky/stat_31_1_2014.pdf

 

EasyCookieInfo

« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Audio příběh