×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
16. 5. 2014

Světlo pro AIDS 2014: ROZKOŠ bez RIZIKA bude 19. května zdarma testovat v Jihlavě veřejnost na HIV

V rámci akce Světlo pro AIDS nabídne ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) v pondělí 19. května jihlavské veřejnosti testování na HIV. Zájemci a zájemkyně se dozví výsledky do patnácti minut a otestování je zdarma.

„Lidé se nemusí na testování objednávat, stačí když přijdou v pondělí 19. května kdykoliv mezi 14. a 18. hodinou k naší žluté sanitce, která bude parkovat u obchodního domu City Park Jihlava,“ říká k akci vedoucí jihlavského týmu R-R Jana Lukeš. Sanitka bude stát u vedlejšího vstupu z ulice U Dlouhé stěny. Na vyžádání se lidé mohou nechat otestovat anonymně.

Kromě testů lidem nabídneme i poradenství k pohlavně přenosným infekcím. Už z dotazů, které chodí do naší poradny, je zjevné, že hodně lidem znalosti o bezpečnějším sexu chybí. Evergreenem jsou otázky na přenos HIV při masáži nebo líbání,“ dodává k testování Jana Lukeš.  

Světlo pro AIDS je celosvětová akce věnovaná obětem této nemoci. Jihlava pořádá happening, který má vyjádřit podporu HIV pozitivním a AIDS nemocným lidem v České republice už po sedmé. Kromě testování proběhne v pondělí v kině Dukla od 9 do 12 hodin také beseda s Oldřichem Baštou, který přítomným povypráví o životě s virem HIV v těle. Beseda je určena pro střední školy a pro zájemce z řad veřejnosti.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS DAY, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

Akci Světlo pro AIDS podporují Zdravé město Jihlava a Zdravý Kraj Vysočina. Spoluorganizátory akce jsou Státní zdravotní ústav, dislokované pracoviště pro Kraj Vysočina, Zdravá Vysočina, o. s. a ROZKOŠ bez RIZIKA.

Kontakt pro novináře: Jana Lukeš, 777 180 209, e-mail: lukes@rozkosbezrizika.cz

Plakát k akci:

plakat jihlava testovani 2014web

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh