1. 1. 2012

R-R a divadlo: Taťkové a kukačky na Genderfuck festivalu

V rámci Genderfuck festu vystoupí tento pátek divadelní soubor Rozkoš se hrou Taťkové a kukačky aneb všichni jsou úchylové. Začátek představení je v 19 hodin, vstupné na celý páteční program festivalu činí 120 Kč. Místem konání je Dejvická klubovna (ulice Generála Píky).  

Fotoreportáž z dubnového představení hry. Foto: Markéta Mathauser Malinová.

„V nejnovější autorské hře divadelního souboru Rozkoš diváci nahlédnou do osudů neúplných, různě “poskládaných”, zkrátka ne právě vzorových rodin. Jejich osudy se krátkodobě protnou  na travesty show a pak se každému naplňuje jeho vlastní osud,“ uvedla ke hře její autorka a zároveň principálka divadelního souboru Hana Malinová.

Divadlo  Rozkoš je sociálním divadlem, které spolupracuje s klientkami neziskové organizace ROZKOŠ bez RIZIKA.  „Cílem divadelních aktivit ROZKOŠE bez RIZKA je dostat nahoru – na pódium – ty, co se cítí být dole, na dně nebo skoro na dně,“ doplnila Malinová. Soubor  má vlastní hry se zpěvy a celkem jich uvedl už jedenáct. V hře Taťkové a kukačky aneb všichni jsou úchylové se po dlouhé době, kdy se soubor profiloval jako ženské divadlo, objevují v hereckých rolích  i muži.

Genderfuck znamená škodolibě narušovat tradiční představy o genderových identitách, rolích a reprezentacích. GENDERFUCK znamená vyjebat s uhlazeným a neproblematickým řádem, kde existují ženy a muži, z nichž každá/ý plní svou předepsanou roli v monogamních heterosexuálních vztazích a nukleárních rodinnách. To ale neznamená mluvit jen o záležitostech genderu, sexuality a sexuálních praktik, ale také o dalších společenských otázkách, v nichž se odráží mocenský řád.

A jak uvádí pořadatelé festivalu „GENDERFUCK FEST je akce, kde tohle všechno chceme uvést v život, diskutovat, sdílet, zažívat“. Úplný program festivalu. 

Vystoupení souboru Rozkoš podporuje NADACE ŽIVOT UMĚLCE.

EasyCookieInfo

« Březen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Audio příběh