×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
3. 10. 2015

Ostrava: V pondělí 12. října testujeme před nemocnicí na Fifejdách

V pondělí 12. října budeme v Ostravě zdarma nabízet testování na pohlavní infekce. Najdete nás mezi 17. a 19. hodinou ve žluté sanitce s logem R-R, která bude zaparkovaná na parkovišti před Městskou nemocnicí Ostrava Fifejdy (náměstí Republiky) - mapa místa. Vyšetřovat budeme na HIV, syfilis, kapavku, chlamydie... Testování bude bezplatné, diskrétní a v případě HIV je možné využít i možnost anonymního testování. Přítomny budou dvě pracovnice ostravského týmu R-R (viz foto). Využijte této příležitosti, zbavíte se strachu a ujistíte o svém zdraví. Pro více info pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte 777 180 186.

Výskyt pohlavních chorob v ČR, zejména chlamýdií, kapavky i HIV po mnoha letech znovu stoupá. Na včasném odhalení nemoci často závisí úspěch budou léčby. Přijďte se otestovat než bude pozdě! Jen v roce 2013 u nás bylo například zachyceno kolem sedmi set nových případů syfilis, která je považována za jednu z vůbec nejnebezpečnějších pohlavních chorob. Pro pacienta může končit i smrtí. Prvního ze tří stadií choroby si přitom nakažený nemusí vůbec všimnout – v oblasti pohlavních orgánů se objeví nebolestivý vřed, kterému lidé mnohdy nepřikládají pozornost.

Mně se to nemůže stát!!! Nedělám žádné rizikové aktivity! Chodím vždy s kondomem!
Vstupní bránou infekcí není jenom vagína, ale i ústa, oči, kůže. Nemoci se k vám mohou dostat přes prostěradlo, ručník, vířivku, skleničku, sexuální pomůcky... Kondom Vám může prasknout nebo sklouznout.

Nemám žádné příznaky!!!
Některé pohlavní infekce probíhají bez příznaků. O to větší následky pak mají pro Vás v budoucnu - neplodnost, rakovina, poškození jater a ledvin, nevratné změny na kůži a pohlavních orgánech, samovolné potraty, patologické těhotenství či předčasný porod, chronické bolesti a záněty...

Neznám nikoho kdo onemocněl!!!
Pohlavně přenosné choroby nejsou nemoci, se kterými bychom se chválili a v současné době jsou v ČR bohužel spíše na vzestupu.

Chodím pravidelně ke gynekologovi!!!
Ne na všechno Vás Váš gynekolog automaticky vyšetří. Řada vyšetření je pro něj nákladná a rád se jim vyhne.

Nechci být součástí nějaké veřejně přístupné databáze. Mám strach se zneužití informací!!!
Žádná veřejně přístupná databáze neexistuje. Jsme nestátní nezisková organizace bez vazby na další organizace, máme za sebou 20letou historii. Test na HIV je možné využít zcela anonymně.

Nechci, aby mi někdo kecal do toho co a jak dělám!!!
Naše služby jsou založeny na respektu a toleranci, nikoho nepoučujeme, nepřesvědčujeme...

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je snížení výskytu HIV a dalších pohlavně přenosných infekcí v ČR a zlepšení postavení sexuálních pracovnic ve společnosti. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

EasyCookieInfo

« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Audio příběh