×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
26. 2. 2015

R-R pořádá workshopy k intimní asistenci

ROZKOŠ bez RIZIKA nabízí v rámci projektu Právo na sex účast na workshopu s názvem Intimní asistence pro osoby s hendikepem. Lektorkou a lektorem workshopu jsou sexuální asistenti, pracovník a pracovnice organizace InSeBe ze Švýcarska.

Vzdělávací workshopy jsou určeny pro zájemce a zájemkyně o téma intimní asistence, pro lidi, kteří pracují nebo mají zájem pracovat s osobami s hendikepem nebo s osobami, které mají nějaký druh postižení.

Vzhledem k tomu, že počet míst je značně omezen, jsme nuceni účastnice a účastníky vybrat na základě došlých přihlášek.

Termín pro odeslání přihlášek již byl uzavřen, děkujeme za pochopení.

Celá akce bude tlumočena z němčiny do češtiny a díky podpory z Programu švýcarsko-české spolupráce je školení zdarma.

Obsah a cíle kurzu:

Obecným cílem vzdělávání je získat ucelené informace k tématu intimní asistence a umožnit účastníkům/icím sdílení zkušeností a diskuzi.

Konkrétním cílem, který by si účastník měl odnést, je naučit se podporovat sebeurčování hendikepovaných k účelům jejich osobnostního vývoje, vlastních schopností reflexe a komunikační zdrženlivosti a dodržování profesionálního postoje s plným respektováním etických hledisek, která stojí v popředí zprostředkování odborných znalostí.

Obsah školení:
• Co sexuální a intimní asistence poskytuje?
• Metody a cíle sexuální a intimní asistence
• Emancipace a sebeurčení osob s hendikepem
• Časové omezení sexuální a intimní asistence
• Možnosti a hranice intimní asistence (nastavení hranic)
• Emancipace a sebeurčení osob s hendikepem a postižením
• Blízkost – odstup, závislost – nezávislost
• Pasivní/aktivní asistence zaměstnanců domovů pro osoby s hendikepem a postižením
• Právní základy
• Nejčastější formy postižení
• Použití pomocných prostředků, hraček, apod. (např. sexuálních pomůcek)
• Etická hlediska

Školení se bude skládat z odborně zaměřených ztvárnění situací, popisů z praxe a reflexe reálných situací, instruovaných cvičení zaměřených na určitá témata (vlastní zkušenost) a rozhovorů (otázek, diskusí).

Vzdělávací kurz bude celkem trvat čtyři dny, vždy po osmi hodinách a bude rozdělen do dvou termínů. Je nutné absolvovat celé školení. Absence není možná.

Každý účastník a účastnice obdrží certifikát „Intimní asistent/ka pro osoby s hendikepem a s postižením". Je dobré si předem uvědomit, že během vašeho kurzu na asistentku nebo asistenta pro intimní asistenci se mohou objevit události, vzpomínky a témata, která narazí na vaši osobní hranici. Tyto hranice budou samozřejmě akceptovány. Individuální přístup a prožitek hraniční situace (např. vypořádání se s vaší představou intimní asistence, najít si postoj,  objevit sebeovládání), bude možné ve skupině v kurzu diskutovat.

Vše, co bude řečeno během vzdělávání, bude všemi účastníky považováno za důvěrné.

Místo konání:

Workshopy se uskuteční v hotelu Amarilis, Štěpánská 613/18, PSČ 110 00, Praha 1 - Nové Město, více viz www.amarilis.com.

Prostory jsou bezbariérové. K dispozici bude občerstvení včetně oběda.

Termíny kurzu:

30. – 31. března 2015
1. – 2. července 2015
Výuka bude probíhat vždy od 9:00 do 17:00.

Kdo vzdělávací workshop povede?

Kurz povedou zahraniční odborníci ze Švýcarska, Erich Hassler a Eva Zylka z partnerské organizace InSeBe.

erichErich Hassler – Ředitel organizace InSeBe se věnuje třem oblastem v intimní a sexuální asistenci. První z nich je sexuální poradenství, dále sexuálnímu doprovodu (intimní asistenci) a v neposlední řadě pracuje také na pozici náhradního partnera jako terapeut. Jeho mottem pro intimní asistenci je „dbej především na potřeby hendikepovaných lidí a veď je pečlivě a s respektem tam, kam by pravděpodobně sami nikdy nemohli dojít".

eva zylkaEva Zylka – Lektorka pracující pro organizaci InSeBe. Zabývá se sexuálním poradenstvím u osob s hendikepem pro podporu jejich sexuální způsobilosti a zároveň se věnuje vzdělávání zaměstnanců/kyň domovů pro pomoc lidem s hendikepem. Sama o této práci říká: „Není důležité být obzvláště atraktivní nebo mít zaručený recept na „dobrý" sex či ovládat 100 dokonalých technik. Při sexuální asistenci jde především o to, brát člověka, který stojí před vámi, naprosto vážně".

Projekt Právo na sex je podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce. Donorům velice děkujeme, bez nich by pro nás nebylo možné kurz realizovat.

Kdo vzdělávání pořádá?

Školení pořádá organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R), která pomáhá ženám ze sexbyznysu a poskytuje jim zdravotní, sociální a terapeutické služby. V roce 2012 R-R oslavila 20. výročí založení a získala ocenění České asociace streetwork (ČAS) za dlouholetý přínos oboru a pracovní tým roku. Kromě terénní práce se R-R věnuje realizaci výzkumů, připomínkování zákonů a vyhlášek spojených se sexbyznysem, testování veřejnosti na HIV, odbornému poradenství, ale také třeba sociálnímu divadlu Rozkoš. R-R spolupracuje s řadou zahraničních neziskových organizací a je zapojena do několika mezinárldních sítí. Více informací o R-R naleznete na stránkách www.rozkosbezrizika.cz.

Tématu sexuální asistence se více věnujeme od roku 2013, kdy jsme na konferenci "Ze sexbyznysu na trh práce" představili kurzy pro budoucí sexuální asistentky a asistenty v Německu. V roce 2014 jsme získali grant z Programu švýcarsko-české spolupráce s názvem Právo na sex. Cílem projektu je výměna a přenos zkušeností a dobré praxe od partnerské organizace InSeBe Zürich, která se věnuje sexuálnímu doprovodu u lidí s hendikepem

Více informací o projektu naleznete na stránkách: www.rozkosbezrizika.cz nebo kontaktujte manažerku projektu Mgr. Barboru Pšenicovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

swiss cntrb logo bile

Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce. / Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.

Projekt Právo na sex aneb intimní asistence pro potřebné č. 157.

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh