1. 1. 2012

ROZKOŠ bez RIZIKA uctila památku zavražděných sexuálních pracovnic a pracovníků

ROZKOŠ bez RIZIKA se 17. prosince připojila k Světovému dni za ukončení násilí na sexuálních pracovnicích a pracovnících. Členky a příznivci R-R uctili památku násilně zabitých sexuálních pracovnic a pracovníků pochodem s červenými deštníky a následně sestavili ve Vrchlického sadech Zeď proti násilí. Pod článkem naleznete snímky z akce.

 

Podle dostupných informací bylo v České republice od roku 2000 zavražděno osmnáct sexuálních pracovnic a dva sexuální pracovníci. Za každého z nich dnes pracovnice a příznivci R-R zapálili ve Vrchlického sadech u pomníku rudoarmějců svíčku.

 

„Není výjimkou, že naše klientky mají s projevy násilí zkušenost jedenkrát i dvakrát měsíčně. Kvůli své práci se bojí případy hlásil na policii, takže se řada z nich nikdy nevyšetří, „ uvedla k akci R-R Lucie Šídová.

 

„Rozhodly jsme se tento problém zviditelnit a naše terénní pracovnice sesbíraly během uplynulých dvou měsíců několik příběhů, které dokumentují, s jakým jednáním se musí sexuální pracovnice i sexuální pracovníci někdy vypořádat,“ doplnila Šídová. Na jednu ze zpovědí se můžete podívat zde: http://www.rozkosbezrizika.cz/aktuality/nenechte-si-ublizovat-dejte-na-svou-intuici, další brzy zveřejníme.  

 

Světový den za ukončení násilí na sexuálních pracovnicích a pracovnících si organizace, které pomáhají ženám a mužům ze sexbyznysu, připomínají od roku 2003. Jeho symbolem je červený deštník, který symbolizuje vzdor vůči diskriminaci lidé pracujících v sexbyznysu. Den vznikl k uctění památky obětem sériovéhovraha od „Zelené řeky“ (the Green River Killer), který byl usvědčen z 49 vražd žen a mladých dívek, zejména prostitutek.

 

Foto: Jan Losenický

EasyCookieInfo

« Březen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Audio příběh