16. 8. 2017

ROZKOŠ bez RIZIKA v Ostravě

Organizace ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne od 18. srpna 2017 širší škálu služeb a diskrétní zázemí ženám ze sexbyznysu v novém poradenském centru v Macharově ulici. Po Praze, Brnu a Českých Budějovicích je tak Ostrava čtvrtým městem, kde ženy budou mít možnost si pravidelně ověřit zdarma své zdraví pomocí krevních testů a rychlotestů na HIV, syfilis a hepatitidu C a získat informace k pohlavně přenosným infekcím, prevenci a možnostem léčby jednotlivých infekcí.

Slavnostní otevření poradenského centra je naplánováno na pátek 18. srpna od 12:00 na adrese Macharova 965/7 v Ostravě v Přívoze. Od 14:00 bude akce za vůně guláše pokračovat v nedaleké hospodě Dřysty v kisni (Wattova 10) koncertem ostravské vítkovické skupiny Mamalör a výstavou industriálních fotografií Terezy Musilové z Brna.

Nové poradenské centrum na Macharově ulici bude fungovat jednou týdně v pevně stanovenou dobu, konkrétně v úterý od 16 do 19 hodin. Pro objednané kdykoli během pracovní doby od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin.

Vedle zdravotních služeb bude zajištováno i sociální a právní poradenství a terapie - pomoc v krizi a osobních problémech, preventivně edukační poradenství zaměřené na snižování rizik, informační materiály a prostředky prevence, sociálně právní poradenství, pomoc při hledání zaměstnání a ubytování, pomoc v soudních – trestně právních a jiných sporech včetně konzultací s právničkou.

DSC 0456

Individuální terapie pak bude zaměřena na pomoc při řešení osobních, citových, partnerských, rodinných, pracovních či jiných problémů prostřednictvím pravidelných setkávání s terapeutkou.

Poradenské a terapeutické služby jsou dobrovolné, bezplatné a mohou být poskytnuty i anonymně.

opzTento projekt je podpořen dotací MPSV ČR, z operačního programu Zaměstnanost (OPZ). Výzva: Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám.

ROZKOŠ bez RIZIKA působí v Moravskoslezském kraji (MSK) od roku 2007. Tým ve složení terénní sociální pracovnice a terénní zdravotní edukační pracovnice (registrovaná zdravotní sestra) vyjíždí čtyřikrát do měsíce během celého roku do nočních klubů, „privátů“ a na ulici. Při terénní práci poskytují zdarma odborné sociální poradenství a rychlotesty na HIV a syfilis. Dle individuálních potřeb zajišťují klientkám kontakty na další organizace či doprovody do dalších zařízení a institucí.

Průměrně třikrát do roka vyjíždí tým do terénu s pojízdnou dermatovenerologickou ambulancí, ve které nabízí venerologické vyšetření včetně stěrů z pochvy a děložního čípku a pravidelně i testovaní pro veřejnost na HIV.

Za rok absolvují v Moravskoslezském kraji pracovnice R-R kolem padesáti terénních výjezdů.

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh